Bartłomiej Sapała

Trener / Konsultant

Trener, coach i konsultant. Szkoli z zakresu sprzedaży, zarządzania i efektywności osobistej. Prowadzi kompleksowe projekty doradcze w firmach produkcyjnych i handlowych angażując ekspertów wielu dziedzin zarządzania. W przeszłości nauczyciel języka francuskiego, tłumacz i menedżer. Doświadczenie w zarządzaniu zdobywał w firmie Decathlon. Po dwuletnim okresie szkolenia we Francji, przez 10 lat rozwijał Decathlon w Polsce jako dyrektor pierwszego sklepu a następnie dyrektor operacyjny. Autor publikacji i współautor książek biznesowych. Prowadzi zajęcia z efektywności osobistej na podyplomowych studiach dla HR BP na Akademii Leona Koźmińskiego.

Pasjonat sportu, języków obcych i rozwoju osobistego.
Mąż i ojciec, który lubi spędzać czas z rodziną.

Andrzej Niemczyk

Trener / Konsultant

Trener, trener trenerów, coach i lekarz. Szkoli z zakresu sprzedaży, zarządzania, negocjacji, efektywności osobistej. Prowadzi prelekcje motywacyjne dla dużych grup słuchaczy oraz warsztaty facilitowane poprawiające jakość współpracy w firmach. Autor dziesięciu książek z zakresu zarządzania, sprzedaży, prowadzenia szkoleń i negocjacji. Pracował przez wiele lat jako lekarz, handlowiec i menedżer sprzedaży.

Żeglarz, speleolog, który uwielbia podróżować z rodziną.

Prowadził szkolenia między innymi dla:
Adidas, Arcelor Mittal, Barlinek SA, BoehringerIngelheim, BZ WBK, Chevrolet, Cersanit, Cezex, Coca Cola, Credit Agricole, Danfoss, Decathlon, Delloitte, Echo Investment, Gazeta Wyborcza, Hochland, Hortex, Ikea, ING Bank Śląski, Krka, Kronopol, Leroy Merlin, Maspex, Mieszko, MinisterstwoRolnictwa, Nike, Novartis, Opoczno, Orlen, PolskaGrupaFarmaceutyczna, Plus GSM, Polski Lek SA, PZU, Raiffeisen Bank, Rzeczpospolita, Santander, Shell, Solaris, Stoen, TVP, Unilever, Vattenfal Polska, Volvo Wedel, Wurth, Zelmer

Renata Wasylów

Trener / Coach

Doświadczony menedżer, certyfikowany trener biznesu, coach ICF oraz facylitator.
Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu rozwoju osobistego i przywódczego.
Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Katowicach, Coach ICF, certyfikowany Asesor i Facylitator procesów biznesowych. Przez 15 lat pełniła funkcje menedżerskie w Masterfoods, Michelin i Reckitt Benckiser. Zarządzała takimi markami jak Michelin, Nurofen, Vanish, Air Wick. Przez ostatnie 9 lat pracuje jako zewnętrzny Konsultant w różnych branżach i gałęziach biznesu. Pełni także rolę doradcy strategicznego.
Posiada ponad 20 lat doświadczenia zawodowego w obszarze marketingu i zarządzania z uwzględnieniem prowadzenia warsztatów rozwojowych, coachingów i mediacji. Wspiera w procesach marketingowych i zarządzania procesami i markami firmy FMCG, IT, farmaceutyczne, wydawnicze i finansowe.

Ekspertka i konsultantka ds. zarządzania, komunikacji i marketingu.
Jej obszary specjalizacji to: przywództwo, personal i company branding, marketing, moderacja spotkań dla wyższej kadry managerskiej, executive coaching i Train the Trainers.

Certyfikaty i akredytacje: „Moderator” – School of Business Trainers, ICF coaching,  KingMakers oraz CoachWise, KingMakers – certyfikacja Coach ICF, ACTP, Coaching grupowy, coaching menedżerski i roli, Certyfikacja Lumina

Magdalena Cieślak

Trener / Coach

Trenerka, konsultantka, facylitatorka. Twórczyni autorskich programów i cykli szkoleniowych. Prowadzi szkolenia i facylitacje z zakresu konstruktywnej komunikacji i współpracy, zarządzania, zwiększania skuteczności radzenia sobie ze stresem. Mediuje konflikty i wspiera w osiąganiu porozumienia.

Dzięki pracy dla największych marek i firm, liderów rynku, zdobyła bogate doświadczenie klienckie w B2B. Posiada własną praktykę menedżerską: zarządzała zespołem, sprzedażą, rozwijała know-how. Doświadczenie w zarządzaniu zdobywała w wiodącej polskiej firmie szkoleniowej House of Skills.

Pasjonatka rozwoju osobistego i cieszenia siężyciem. Praktykuje mindfulness. Zainspirowana podejściem Nonviolent Communication Marshalla B. Rosenberga.

Pracowała między innymi dla:
Atlas Estates, Axa, Bridgestone, Citi Bank, Danwood, Dom Development, Dom Maklerski BOŚ, DB Schenker, Daimler Fleet Management, Echo Investment, Europ Assistance, Goethar, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Maspex, Lidl, O-I, Obi, Orange, Orlen Oil, PLL LOT, Raiffeisen, Roche, Super Pharm, YieldBird

Maciej Robakiewicz

Trener / Coach

Jest aktorem z międzynarodowym doświadczeniem. Pracował z najlepszymi polskimi twórcami teatru i filmu, oraz m.in. w Niemczech, Holandii, Argentynie, na Węgrzech. Od kilku lat równolegle pracuje we Włoszech. Wykorzystuje swoje umiejętności w przygotowywaniu specjalistów i menedżerów różnego szczebla w szeroko pojętej efektywnej komunikacji.

SPECJALIZUJE SIĘ W SZKOLENIACH Z ZAKRESU:

komunikacji, wyrazistości osobistej, wystąpień publicznych, kształtowania wizerunku, autoprezentacji, technik głosowych oraz tworzenia efektywnych prezentacji. W prowadzonych szkoleniach łączy bogate doświadczenie aktorskie z nowoczesnymi technikami stosowanymi we współczesnej edukacji w biznesie. Jest absolwentem Szkoły Trenerów Biznesu TROP i Szkoły Coachów TROP oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Ma ogromne doświadczenie w pracy szkoleniowej. Prowadził warsztaty w wielu kluczowych korporacjach w Polsce. Pracuje zarówno po polsku jak i po angielsku.

Joanna Dąbrowska-Ospital

Trener / Konsultant

Prezes Zarządu w Euskapol Sp. z o.o., doradca personalny i zawodowy
Wychodzę z założenia, że biznes to ludzie. Pragnę wspierać ludzi w samopoznaniu, odkrywaniu własnego potencjału i predyspozycji. Wierzę, że to prowadzi do lepszego życia w zgodzie ze sobą. Jednocześnie korzystnie wpływa na pracę zawodową, a więc również na sukces firmy.
Jako doradca personalny pracuję z klientami indywidualnymi i zespołami. Koncentruję się na badaniu predyspozycji i kompetencji pracowników firm, w celu lepszego dopasowania do stanowiska lub projektu. Jako łowca talentów i doradca zawodowy wspieram ludzi w odkrywaniu ich powołania i potencjału zawodowego. Pomaga mi w tym doświadczenie biznesowe (znajomość wielu branż oraz różnych kultur prowadzenia biznesu). Jestem certyfikowanym trenerem metody PerformanSe. Przeszkoliłam setki użytkowników tej metody w całej Polsce.

Zrealizowane projekty
Projekty badania efektywności zespołowej w firmach międzynarodowych (np. Saint-Gobain Building Glass)
Wspieranie menedżerów HR w podejmowaniu decyzji rekrutacyjnych z zastosowaniem metody i narzędzi PerformanSe (np. Camaieu, Louvre Hotels Group)
Trener metody PerformanSe  (szkolenia doradców kariery z Powiatowych i Wojewódzkich Urzędów Pracy, z Biur Karier uczelni wyższych)
Porady indywidulane, tworzenie ścieżek kariery i badanie potrzeb szkoleniowych dla pracowników średniego szczebla oraz osób poszukujących pracy.
Przeprowadzenie bilansów kompetencji dla sportowców Polskiej Kadry Olimpijskiej.

Wykształcenie
Magister ekonomii (Stosunki Międzynarodowe, SGH)
Absolwent studiów podyplomowych „Inżynieria szkoleń” (Uniwersytet Lille 3)
Certyfikowany trener metody PerformanSe
Autor metody prowadzenia bilansów kompetencji.

Mariusz Kędzierski

Trener / Konsultant

Trener, coach i konsultant. Prowadzi warsztaty z zakresu sprzedaży, zarządzania i efektywności osobistej. Jest konsultantem prowadzącym projekty AC/DC oraz systemy ocen pracowniczych. Posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu zespołem trenerów wewnętrznych w firmie Cersanit/Opoczno. Jako trener wewnętrzny przez wiele lat aktywnie prowadził szkolenia i coaching dla pracowników w kraju i za granicą. Wspomagał sprzedaż dla największych klientów firmy. Współtworzył system oceny i rozwoju pracowników w grupie Cersanit/Opoczno. Posiada również doświadczenie w sprzedaży usług B2B w branży informatycznej.

Pasjonat muzyki i dobrego filmu.
Mąż i ojciec, który lubi spędzać czas z rodziną.

Prowadził szkolenia i projekty między innymi dla:
Agora, ArcelorMittal, Auchan Polska, Bosch, Chevrolet, Dream Commerce, DS Smith, Echo Investment, ING Bank Śląski,Kabe,Lotos, Lumel, Nike Polska, Opel, PZU S.A, Raiffeisen Polbank, Rolls Royce,Urząd Miasta Gdańsk, Volvo, Wurth

Marek Łukaszewski

Coach / Konsultant

Doświadczony menedżer, konsultant biznesowy, coach. Trener z zakresu zarządzania strategicznego, tworzenia modeli biznesowych, przywództwa, zarządzania zmianą, efektywnej współpracy, komunikacji, efektywności osobistej, sprzedaży i negocjacji. Przez wiele lat prowadził Szkołę International House należącą do International House World Organisation – największej na świecie organizacji zajmującej się nauczaniem języków.

Ukończył m.in. Master of Business Administration (The Nottingham Trent University/ Wielkopolska Szkoła Biznesu Poznań), Podyplomowe Studia Coachingu (Szkoła Główna Handlowa, Warszawa). Posiada certyfikat AssociateCertifiedCoach International CoachFederation. Jest Akredytowanym Ekspertem Funduszy Europejskich. Absolwent Akademii Muzycznej, przez 6 lat był muzykiem w orkiestrze symfonicznej.

Pasjonat sportu: tenis, jogging i brydż. Fan muzyki, zwłaszcza skrzypcowej.

Prowadził szkolenia między innymi dla:
AVON Cosmetics Polska, Dalkia Polska, Egurrola Dance Studio, International House Poland, Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Motivation Direct, MPS International Ltd., PSB Mrówka, Schneider Electric Polska, Stainer, Super-Pharm, PSG Top Market, ZM Pekpol Ostrołęka S.A.

Witold Mockałło

Trener / Doradca

Biznesmen, trener, doradca i coach. Od 10 lat prowadzi szkolenia z zakresu zarządzania, motywowania, sprzedaży i negocjacji. Przez ponad 20 lat zbudował od podstaw kilka zagranicznych firm w Polsce a następnie z sukcesem nimi zarządzał. Doświadczenia z tego okresu wykorzystuje podczas szkoleń, coachingów i konsultacji. Absolwent The Coaching Academy London U.K. Stale współpracuje z kilkunastoma dużymi firmami doskonaląc ich procesy i struktury zarządcze. W okresie 10 lat przeprowadził około 1200 dni szkoleniowych prowadzonych metodami warsztatowymi.

Bieszczadnik z wyboru, instruktor narciarski z zamiłowania, pasjonat starej motoryzacji.

Prowadził szkolenia między innymi dla:
Aflopharm, Amgen, Polpharma, Farmacol, Krka, Bayer Pharma, Teva, Sandoz, Auchan, IKEA, Leroy Merlin, Bricoman, Decathlon, Kaufland, DHL, Mercedes Benz, Kronopol, ING, BPH, Getin Bank, ZUS, TP S.A., Twinings, Min. Finansów, Min. Rolnictwa, Izba Celna, Urząd Miasta Warszawa, Urząd Miasta Tychy, Urząd Miasta Wrocław, Politechnika Wrocław, Agora S.A.

Joanna Sapała

Category Manager

Category Manager z ponad 15 letnim doświadczeniem i potwierdzonymi sukcesami w obszarze zarządzania kategorią i optymalizacją  procesów zakupowych.
Swoje doświadczenia biznesowe budowała przez kilkanaście lat jako category i product manager w polskich i międzynarodowych  organizacjach (Conforma, Black Red White, Leroy Merlin). Odpowiadała za tworzenie strategii dotyczącej oferty handlowej (plan rozwoju oferty i jej komercjalizacji, tworzenie  i strukturyzacja gam produktów, rozwój nowych źródeł zakupowych, dywersyfikacja zakupów, negocjacje.

Absolwentka studiów podyplomowych Mastère Spécialisé Banque et Finances/ESC Rouen (Francja) we współpracy z Politechniką Gdańską oraz Design Management w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego.

Prywatnie miłośniczka kina, kryminałów, fanka piłki nożnej.

 

Bartosz Czapiewski

Trener / Konsultant

Zajmuje się obszarem raportowania, wizualizacji danych i wykorzystania w tym procesie programów Excel i Power BI. Od 10 lat realizuje projekty i szkolenia, w których wzięło udział już ponad 2000 osób. Prowadzi 2 blogi: SkuteczneRaporty.pl i ExcelBI.pl.
Pomaga:
• Zautomatyzować proces przygotowania raportów z wykorzystaniem Excel Power Query
• Zbudować model danych i zaprojektować w Excelu miary (KPI) z użyciem Power Pivot
• Zaprojektować interaktywne dashboardy w programie Excel lub Power BI

Prywatnie mąż i ojciec 2 synów, pasjonat sportu i podróży.

Prowadził szkolenia m.in. dla:
PGNiG, BGŻ BNP Paribas, Żabka, GKN Driveline, Nowa Era, Pracuj.pl, UPM Kymene, Port Gdynia, CUPT, Santander Consumer Bank, WillisTowers Watson, Foodcare, Würth, Swatch, Big Star, ARiMR, Mazda, GDDKiA, ZUS, Cinema City, Nutricia, Ledvance, AmRest, PKO BP, Edgewell, Cargill, SGGW, UM Warszawa, Wójcik FM, PKP Cargo, Sony, Kasa Stefczyka, Żywiec, Vaillant, CNK, Vorwerk, Atlas, Colian, Mazda, Adama